Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost o vrácení DPH u nákupu nového auta

Autor klempoová drahomíra
Předmět žádost o vrácení DPH u nákupu nového auta
Dotaz Dobrý den, prosím poraďte mi, prý je možné požádat o vrácení DPH při nákupu vozidla pro invalidní osobu. Syn si pořídil nové auto, má možnost požádat o vrácení DPH finanční úřad. Má to něco společného s příspěvkem na pořízení auta. Děkuji Klempová

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Klempová,

pokud si Váš syn koupil auto z příspěvku na nákup motorového vozidla, tak má nárok požádat finanční úřad o vrácení DPH a to až do výše 100 000,- Kč. Samozřejmě to platí u nového vozu. Pokud by to byl vůz z autobazaru, tak je možné požádat o vrácení DPH pouze z rozdílu cen mezi nákupní a prodejní vozu.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz