Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Žádost o příspěvek na auto

Autor Štol Jiří
Předmět Žádost o příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den,chtěl bych se zeptat.Máme pětileté dítě s poruchou PAS lehčí mentální retardací s poruchou pozornosti,ADHD .Dítě vozíme do SPC 25 km vzdáleného okr.města 2x do měsíce,jezdíme s ním k psychologovi,logopedovi,neurologovi.Dítě má problémy cestovat  v hromadné dopravě .Má dítě nárok na tento příspěvek.Děkuji za odpověď .S pozdravem Štol ´J.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štole,

obávám se, že Vašemu dítěti nebude přiznán příspěvek na nákup motorového vozidla, protože v zákoně č. 329/2011 Sb.,je uvedeno, že příspěvek je poskytnut osobám s těžkým nebo hlubokým mentálním postižením.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.