Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

žádost na příspěvek motorového vozidla

Autor veronika
Předmět žádost na příspěvek motorového vozidla
Dotaz

Pěkný den p.Kráso chtěla bych se zeptat jak to je dnes v roce 2012 se žádostmi o příspěvěk na koupi auta? Auto má švagrová má ztp/p třetího stupně auto má už tři roky tedy za dva roky bychom si měli dávat žádost znovu z vašich příspěvků jsem pochopila že tedy až za 7 let nebo jak je to dnes děkuji mnohokrát za odpověd. Karásková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Veroniko,

nový zákon 329/2011 Sb., o dávkách pro OZP stanoví desetiletou lhůtu i pro příspěvky přiznané před 31.12. 2011. Zdá se však, že v této věci dojde k pozitovní změně. 10letá lhůta by se nevztahovala na příspěvky přiznané před rokem 2012.

S pozdravem Václav Krása