Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vrácení příspěvku

Autor Žaneta
Předmět Vrácení příspěvku
Dotaz Vážený pane Krása, v roce 2010 jsme dostali na dceru příspěvek na auto.Kupovali jsme to auto z autobazaru a po 3 letech a pár měsíců to auto nebylo pojízdné. Tudíž jsme to auto museli prodat v leden 2014 a manžel si vzal hned nový auto na leasing. Chtěli jsme to auto napsat na dceru protože, jsme věděli,že musí být dcera majitelka, jenže dceru tam nechtěli uvést jako majitelku auta, musel být manžel, protože leasing na nový auto se prý nemůže přepsat na jiného majitele, než ten kdo na sebe bere leasing. Manžel byl tedy vlastník nového auta. Po roce 2015 jsme šli si zažádat na nový příspěvek na motorové vozidlo. Paní z úřadu si žádost vzala a když se dozvěděla od nás , že jsme museli prodat to staré auto co jsme na něho dostali ten příspěvek, chtěla po nás vrátit část příspěvku. My jsme jí řekli, že ale má manžel nové auto, který si vzal na leasing a dceru tam nechtěli uvést jako majitelku. Té paní z úřadu práce, ale nezajímalo. Neprodali jsme to staré auto jen tak, ale část peněz jsme použili na akontaci leasingového úvěru. Paní z úřadu rozhodla, že budu platit část příspěvku tedy vracení část příspěvku. Chci se Vás zeptat rozhodla to ta paní z úřadu správně? Nebo jsme měli být neústupný, že jsme měli nové auto na leasing, který byl napsaný na manžela a leasingová společnost to nechtěla jinak. Můžu si požádat o vrácení peněz zpátky co jsme úřadu práce už zaplatila? který stále ještě platím. Děkuji moc za vaši odpověď. pí Vašková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vašková,

 pokud jste obdrželi příspěvek v roce 2010, tak skutečně byla chyba, že jste po 3 letech auto prodali. Bylo by lepší, kdybyste vrátili část příspěvku a mohli jste si rovnou požádat jménem Vaší dcery o nový příspěvek už v roce 2014, kdy jste auto prodali. Kdybyste bývali počkali až do roku 2015, tak aby uplynulo 5 let od příspěvku, přiznaného v roce 2010, tak jste nemuseli vracet nic. Takto má pracovnice ÚP pravdu. Musíte vrátit adekvótní část, která zbývá od doby prodeje vozu do uplynutí 5 leté lhůty od přiznání příspěvku na nákup motorového vozidla v roce 2010. Pokud tuto část vrátíte, tak můžete požádat o nový příspěvek.

 

S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji