Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vraceni DPH pri nakupu vozidla z dotace pro ZTPP

Autor Jiri Pek
Předmět Vraceni DPH pri nakupu vozidla z dotace pro ZTPP
Dotaz Dobry den, jako ZTPP jsem obdrzel dotaci na nakup vozu. Koupil jsem vuz o 130% dtazsi, nez kolik cinila poskytnuta dotace a ma manzelka nekde vycetla, ze mi DPH nebude vraceno, pokud budu v CR prvnim majitelem. Vozidlo bylo dovezeno na zakazku tuzemskou pravnickou osobou, ktera je platcem DPH a vozidlo splnuje podminky pro odpocet DPH. Dovozce ovsem nechal vystavit pouze cistopis velkeho technickeho prukazu a ja si mam vozidlo na sebe dohlasit, cimz budu prvnim zapsanym majitelem v CR. Muze byt toto prekazkou pro NEvraceni DPH? Urad prace, OSSZ ani FU mi nebyl schopen odpovedet. S dikem a pozdravem J.Pek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Peku,

doporučuji Vám, abyste si podal žádost na FÚ o vrácení DPH. Musíte mít fakturu na nákup vozu, kde bude zvlášť vyznačeno DPH. K žádosti musíte přiložit kopii rozhodnutí o přiznání příspěvku na nákup motorového vozidla, uvést účet, kam částku zaslat.

S pozdravem Václav Krása