Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vozidlo manželky - příspěvek

Autor Josef
Předmět Vozidlo manželky - příspěvek
Dotaz

Dobrý den,

pane Krása byl bych moc rád jestli byste mi odpověděl na otázku, v případě že v rodině má na sebe registrován osobní automobil manželka, mohu si já požádat o příspěvek na zakoupení osobního automobilu, nebo je nutné formální převod na někoho jiného z rodiny, kdo nežije s námi ve společné domácnosti ?

Děkuju

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

vzhledem k tomu, že příspěvek je přiznáván osobě, která potřebuje automobil k přepravě, tak by vůz vaší manželky neměl být na překážku, ale musí být registrován na ní, nikoliv na Vás. zdůvodnění je například takové, že manželka potřebuje svoje azuto k dopravě do zaměstnání a podobně.

S pozdravem Václav krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji