Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vlastník mot. vozidla

Autor Ivo
Předmět Vlastník mot. vozidla
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu. Mám 9-ti letou postiženou dceru (ZTP/P) a žádal jsem pro ní jako zástupce oprávněné osoby o příspěvek na zakoupení mot. vozidla. Bylo nám vyhověno. Chtěl bych se zeptat, zda musí být zapsána v technickém průkazu nezletilá dcera jako vlastník a já (zástupce oprávněné osoby) jako provozovatel, nebo můžu být vlastník a provozovatel já (zástupce oprávněné osoby). V případě první varianty nastává problém při výjezdu s vozidlem do zahraničí – musí být písemný souhlas (ověřený) vlastníka vozidla.

Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ivo,

do velkého technického průkazu musí být zapsána dcera a Vy budete jako osoba provozující vozidlo.

Samozřejmě, že žádný ověřený souhlas vlastníka vozidla nemusí být, protože vaše dcera ješrtě není zletilá.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.