Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Vlastnictví automobilu

Autor Gabriela Vondrášková
Předmět Vlastnictví automobilu
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych vás požádat o radu. Můj syn je mentálně postižený, v roce 2008 dostal finanční příspěvek na zakoupení osobního automobilu. Protože byl nezletilý, byla jsem zapsána jako vlastník automobilu já, automobil využívám pro potřeby syna. Rozvedla jsem se a syn je v mé péči. Momentálně dochází k vypořádní společného jmění manželů, bývalý manžel uplatňuje v rámci vypořádí SJM i tento vůz.. Chtěla bych se vás zeptat, zda na to má nárok.

Předem děkuji za jakoukoliv informaci.

Gabriela Vondrášková

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Vondrášková,

na tuto otázku je těžká odpověď. Domnívám se, že příspěvek byl poskytnut, proto abyste mohla dopravovat syna, který je osobou se zdravotním postižením. Tudíž defacto je vůz Vašeho syna, i když je napsaný na Vás. Tudíž Váš manžel by neměl uplatňovat práva k tomuto vozu.

S pozdravem

Václav Krása

Budu rád, když navštívíte reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz.