Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ukradene auto

Autor emil novotny
Předmět ukradene auto
Dotaz


Dobry den jmenuji se Emil Novotný již jednou jsem vám psal ohledně
ukradeneho auta .bylo mě odpověděno že nebudem ,muset nic vracet .pak jsem
mluvil s vaší pracovnici mgr Monikou Hečkovou a ta mě řekla že budu muset
celou častku vrátit a až to zaplatim že si musím zažádat o nový přispěvek .
jsem s toho zoufali pojistku jsme platili a na nanic jsem na hmotné nouzi
kde beru 1940 a s toho je 1000 na sukrovku a manželka má duchod 8300 tak
nevím kde vemu na splatky prosim vás o odpověd s pozdravem Emil Novotny
hezky den

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Novotný,

myslím si, že odpověď paní Heczkové není v rozporu s mojí. Záleží na tom, kdy Vám byl přiznán příspěvek na nákup motorového vozidla. Pokud to bylo před rokem 2012, tak byl příspěvek přiznáván na dobu 5 let a to znamená, že pokud byste chtěl požádat o nový příspěvek, vracel byste pouze adekvotní část, která chybí do uplynutí 5 let. Pokud byste však nežádal o příspěvek, tak nevracíte nic. Pokud Vám byl příspěvek přiznán po roce 2012, tak lhůta pro nové přiznání příspěveku je 10 let. V případě, že byste žádal o nový příspěvek, musel byste vracet adekvotní část příspěvku, která se vztahuje do konce 10leté lhůty.

S pozdravem Václav Krása