Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

stížnost na posudkovou komisi Ministerstva práce a soc. věc

Autor Dvořák
Předmět stížnost na posudkovou komisi Ministerstva práce a soc. věc
Dotaz

Dobrý den pane Krása už jste mi několikrát poradil mám dotaz ovolal jsem se k MPSV ohledně nepřiznání přispěvku na auto. V současné době probíhá řźení kdy jsem v zákonné době podal námitku.MPSV vypracovalo posudek podle předložené dokumentace obvodního lékaře proti kterému jsem se odvolal.Komise mne předvolala 7.8 a já si předvolání vyzvedl 14.8 a úloźní doba končila 15.8.Kde si mohu stěžovat na tyto doktory.Dcera dnes navśtívila MPSV a ŕízení bude přeruśeno 8. záři jsem pozván k psychiatrovi a 20.9 předvolán v neurologovi,aby mi na poukaz obvodního lékaŕe předepsal invalidní vozík.Jsem po mozkové příhodě špatně mluvím a śpatné se pohybuji.Cítim se poźkozen tímto jednáním MPSV kdy poukazují na zákony a sami je nedodržují.  připadám si jak slepička kdy dcera mluvila v úřednicí co píše můj případ byl ochotná,ale ona neví nic o případu to lékaři a ty nedobržují zákony a předvolají mne na den kdy úložni doba konći za 8 dní a já o tomto předvolání nevím. Děkuji Dvořák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Dvořáku,

doporučuji Vám podat stížnost k řediteli odboru posudkové služby MPSV ČR, panu Rostislavu Čevelovi, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Jiná možnost stížnosti asi není.

Pokud používáte ortopedický vozík, tak nepochybně máte nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla.

S pozdravem Václav Krása