Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

správní poplatek za registraci auta

Autor Mařátkovi
Předmět správní poplatek za registraci auta
Dotaz Dobrý den, reaguji na přiložený dotaz a vaši odpověď. Ivana Předmět přepis auta Dotaz Dobrý den.Tak jsem dnes byla přepsat nové auto a myslela jsem že nebudu platit těch 800kč když je to na 14ti letého syna na ZTP/P.Syn je veden jako majitel auta a já jako provozovatel.Prosím jak to teda je?Děkuji Vážená paní Ivano, správní poplatek za registraci auta je nutné zaplatit. Osvobození od správních poplatků zpravidla se na držitele průkazu ZTP či ZTP/P nevztahuje. S pozdravem Václav Krása naše otázka Prosím vás můžete nám vysvětlit jak je nožné, že člověk s průkazem ZTP/P není osvobozený do platby při převodu auta nebo při zapsání nového, když je majitelem auta? Kdy se to změnilo a můžete nám poslat odkaz kde to vyčtěme. Děkujeme Mařátkovi

Odpověd na dotaz:

Vážení Mařátkovi,

moc se omlouvám, uvedl jsem Vás v omyl. Podle položky 26, písmene a), odrážka 3 zákona o správních poplatcích je držitel průkazu ZTP nebo ZTP/P osvobozen od správních poplatků při registraci vozu. Doporučuji Vám, abyste se dostavili znovu k registru a požádali o vrácení zaplacené částky s tím, že nepochybně budete muset předložit doklad o zaplacení a průkazku ZTP/P. ještě jednou se omlouvám.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl/a Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.