Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

schválení příspěvku na osobní automobil

Autor Kovandová
Předmět schválení příspěvku na osobní automobil
Dotaz Dobry den,chtela jsem se zeptat mame v peci nesvepravnou osobu ma invalidni duchod 3 stupne,mentalni retardace jiz od detstvi stav beze zmeny,v roce 2007 jsme dostali prispevek na vuz,nyni jsme zazadali znovu zacatkem ledna ,pobirame 800 kc na peci a 400 na benzin ,bude zadost opet schvalena? Dekuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kovandová,

záleží na hloubce mentálního postižení. Pokud osoba má těžké nebo hluboké mentální postižení, tak příspěvek na nákup motorového vozidla by jí měl být přiznán. Pokud však toto postižení je středně těžké nebo menší, tak zákon neumožňuje přiznání příspěvku na nákup motorového vozidla. Překvapuje mě, že je tak nízký příspěvek nha péči. Doporučuji požádat o zvýšení stupně závislosti. Jestliže byl přiznán ID III. stupně, tak se zdá, že mentální postižení je významné a tudíž by měl být pravděpodobně vyšší příspěvek na péči.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji