Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

registrace vozidla

Autor Ulrichová Jitka
Předmět registrace vozidla
Dotaz Dobrý den pane Krása. Chtěla jsem se zeptat jestli je ještě vyžadován souhlas soudu při registru vozidla na mou nezletilou dceru (ztp/p). Máme podanou žádost na příspěvek (již 3 měsíce...??), ale vozidlo jsme museli zakoupit už nyní ( vzhledem k mému rizikovému těhotenství) Paní na registru vozidel nám řekla, že potřebuje souhlas soudu, aby mohla vozidla napsat na naši nezletilou dceru. Moc děkuji za odpověď a přeju hezký den Ulrichová Jitka, Klatovy

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ulrichová,

novela zákona č. 329/2011 Sb.,  která ruší soudní přezkum ještě nevyšla ve Sbírce zákonů, takže není ještě platná a tudíž registr vozidel po Vás musí požadovat rozhodnutí opatrovnického soudu. Protože novela nemá zpětnou účinnost, musíte se obrátit na soud.

S pozdravem Václav Krása 

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.