Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

registace auta na nezletilé hendikepované dítě nově

Autor Marie
Předmět registace auta na nezletilé hendikepované dítě nově
Dotaz

Dobrý den

Dcera má problém s registrací vozu na hendikepované dítě. Vše již má vyřízené i na soudě, má souhlas k zapsání vozu na dítě, ne však v soudním projednání, paní doktorka toto prý přímo ze zákona nemůže provést, jen dala souhlas k zápisu, příslušný dopravní inspektorát, to však takto nechce zapsat. A soud zase o věci nemůže jednat. Prosím, co nám poradíte. Děkuji Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

soud musí rozhodnout o tom, že je možné cenu auta vložit jako majetek Vašemu dítěti. Na základě tohoto soudního rozhodnutí provede registr vozidel registraci auta na vaše dítě s tím, že Vy budete provozovatel vozu.

paní Marie, pokud neuspějete, prosím, ozvěte se na adresu v.krasa@nrzp.cz a pošlete nám všechny doklady, které k věci máte. právníci NRZP ČR se Vám pokusí pomoci.

S pozdravem Václav Krása
Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji