Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

PROSIM O RADU

Autor Jana
Předmět PROSIM O RADU
Dotaz važeny pane chtěla bych vas poprosit o radu mimu sinovy byl přiznan pnp ve čtvrtém stupni v roce 2012 měli sme požadany i o příspěvek na auto ktere nam bylo zamitnuto u středně těžke mentalní retardace v současne době jsme navštívili jineho psichologa kterej určil těžkou mentalní retardaci ted mam na vas dotaz pokud si budu ted v tomto roce žadat o příspěvek na automobil bude se vychazet s dokumentace s roku 2012 nebo bude muset obvodní lekař vypisovat dokumentaci lekařskou pro posudkovou službu? děkuji za odpověd a jěště malej dotaz mislíte že mame narok na automobil na sina u těžke retardace jemu čtyři a pul roku a na kolik procent mame šanci ziskat příspěvek na automobil? děkuji a přeji hezkej den

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

doporučuji Vám podat novou žádost o příspěvek na nákup motorového vozidla a k ní přiložit nový zdravotní posudek. U těžké mentální retardace je na příspěvek nárok. Úřad práce by měl provést nové posouzení na základě nového zdravotního posudku.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.