Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prodej os. automobilu

Autor Zuzana
Předmět prodej os. automobilu
Dotaz Dobrý den, obracím se na vás s dotazem týkající se os. automobilu jednak prodeje a jednak nového vozu. V roce 2013 jsem si zakoupila os. automobil, kdy mi bylo úřednicí sděleno, že tento příspěvek mám na deset let a po této době opět mohu požádat o nový příspěvek + příspěvek na ruční ovládání rovněž po deseti letech. Můj dotaz zní zdali lhůta na obojí pomůcku stále platí ve lhůtě 10 let a jaký majetek a příjmy se do příspěvku započítávají. A můj druhů dotaz zní zdali je možné os. automobil prodat aniž by uplynula stanovená doba na koupi dalšího vozu se státního příspěvku. Moc děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

doba opětovné žádosti o příspěvek se zkrátila na sedm let. Teoreticky byste mohla prodat Váš vůz, vrátit alikvotní část příspěvku a mohla byste si o příspěvek požádat znova. Dnes je žádost výhodnější, protože se počítají příjmy společně posuzovaných osob, ale nezkoumá se majetek. Dále se stanoví výše příspěvku podle násobků příjmů spolerčně posuzovaných osob. Vše najdete v §§ 9 - 13 zákona č. 329/2011 Sb., o dávkách pro osoby se zdravotním postižením.  


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.