Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvěkna motorové vozidlo

Autor Eva Gulyášová
Předmět příspěvěkna motorové vozidlo
Dotaz

Dobr den, prosím chtěla bych se zeptat zda-li mám nárok na příspěvek na motorové vozidlo. Jsem rok po transplamtaci kostní dřeně a byl mi přiznán invalidní důchod III. stupně. Můj zdravotní stav mi stěžuje mobilitu a z důvodu oslabené imunity nemohu používat hromadnou dopravu. Také stále žádat o pomoc druhé je těžké, děkuji za odpověď. Vlastní vůz nemám. Gulyášová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Gulyášová,

nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla mají osoby s těžkým postižením pohybového aparátu. ID není důvodem k přiznání příspěvku. Zkuste nejprve požádat o průkaz ZTP. Pokud by Vám byl přiznán, tak je pravděpodobné, že byste mohla uspět i při žádosti o příspěvek na nákup motorového vozidla. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.