Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispevek na zakoupeni vozidla

Autor David Jokver
Předmět prispevek na zakoupeni vozidla
Dotaz Dobry vecer pane Krasa vzhledem skutecnosti ze jsem pozadal o prispevek na zakoupeni motoroveho vozidla ktera me byla zamitnuta z duvodu ze nesplnuji podminky Z duvodu ze nemam anatomickou ztratu obou koncetin pritom mam III st. prispevek na peci na mobilitu neujdu ani 50 metru bez pomoci mam silnou arktitidu s deformaceni zejmena prave ruky a nasledne leve ruky a prave nohy.Pane Krasa muzete mi v tomhle poradit jestli mam na to narok a mam se odvolat spozdravem Jokver

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jokvere,

doporučuji Vám se určitě odvolat. Důvod, že nemáte anatomickou ztrátu obou končetin je úplně neuvěřitelný. Pokud byste neuspěl s odvoláním, tak Vám doporučuji, abychom se pustili do zveřejnění této věci. Odvolání pošlůete prostřednictvím ÚP na Odbor odvolání a správních činností nepojistných dávek, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.