Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zakoupení vozidla - novela

Autor Jana Berousková
Předmět Příspěvek na zakoupení vozidla - novela
Dotaz Dobrý den, jelikož mám v plánu žádat o tento příspěvek a bojím se složitosti, tak zvažuji odložení doby, jelikož jsem se dočetla, že od 1.1.2018 se chystá novela zákona o způsobu poskytování tohoto příspěvku a mělo by to být jednodušší. Proto by mně zajímalo, zda to je už definitivní datum, že to bude platit nebo to ještě nebylo schváleno a je to teprve v jednání? Našla jsem jen, že se to mělo projednávat v dubnu, ale jak to dopadlo jsem nezjistila. Děkuji moc za radu. Přeji krásný den B.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Berousková,

zákon, o kterém se zmiňujete, je nyní  ve druhém čtení v Poslanecké sněmovně a velmi usiluji o to, aby byl ještě na této schůzi ve druhém čtení projednán s tím, že by na květnové, maximálně červnové schůzi byl schválen v Poslanecké sněmovně a po té projednán v Senátu. Zatím lze na 90 % říci, že zákon bude projednán a schválen včas, aby mohl být platný od 1. 1. 2018. Větší jistotu Vám dát nemůžu. Ale skoro bych Vám radil, abyste, pokud můžete, skutečně počkala.

 

S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji