Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na zakoupení motorového vozu

Autor josef
Předmět příspěvek na zakoupení motorového vozu
Dotaz

Dobrý den pane Kráso.žádám vás o radu zda mám nárok na příspěvek na zakoupení auta.V roce 1985 mě skracovali levou nohu ve stehně o 7.5cm a v roce 1986mě amputovali pravou nohu pod kolenem.mám nález na páteři spondylolisthesa l5,posun vuči s1 6mm,se spondylolysou pokročilé degener. změny i.v.skl pokročilá spondylartosa, s max. L4/5/S1 .segm.L3/4/5 bez hernie či poruše disku .Segm.L5/S1při ventr. spondylolisthese i.v disk přesahuje zadní hranu S1 o3mm,dorsální potruse. po kozultaci s jedním neurologem mě nedoporučuje operaci že bych mohl ochrnout a další neurolog  s rakouska mě operaci nedoporučil.mám velké bolesti zad a jezdím k special. naobstřiky, amputovaná noha mě hnisá často nemužu používat ani protézu. má příznán duchod třetího stupě a ztp prukaz a čeká mě reoperace pahýlu. je mě 51let. děkuji vám za odpověd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

zákon stanoví, že u podkolenní amputace není nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla. Vzhledem k tomu, že máte postiženou i druhou nohu a máte i další obtíže, domnívám se, že byste měl mít nárok na nákup motorového vozidla. To především proto, že Vám byl přiznán průkaz ZTP. Je potřeba argumentovat, že nejste schopen nikam dojít.

S pozdravem Václav Krása