Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zakoupení motorového vozidla

Autor Šárka
Předmět Příspěvek na zakoupení motorového vozidla
Dotaz Dobrý den pane Krása. V únoru jsme si podali poprvé žádost na příspěvek na zakoupení motorového vozidla. Nyní po 3 měsících nám žádost zamítli s odůvodněním, že syn (13...Downův syndrom-středně těžká MR) nemá na tento příspěvek nárok. Máme nějakou šanci na tento příspěvek dosáhnout? Cestovat se synem je náročné a dnešní spoje....škoda mluvit, dostavit se na autobus včas, bývá nadlidský výkon. Děkuji S přáním pěkného dne. Šárka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

nejsem si jistý zda uspějete u odvolání nebo u odvolacího řízení. Za pokus to však určitě stojí. Odvolání se podává prostřednictvím krajské pobočky Úřadu práce na MPSV ČR Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

S pozdravem

Václav Krása