Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zakoupení motorového vozidla.

Autor Simona Šerešová
Předmět Příspěvek na zakoupení motorového vozidla.
Dotaz Dobrý den p.Krása, měla bych otázku, zda-li mmám nárok na tento příspěvek,pokud jsem opatrovnicí své maminky s těžkou schizofrenií.Fyzicky by cestu k, lékaři zvládala, ale toto v praxi není možné, musíme cestovat vozidlem. Děkuji Šerešová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šerešová,

pokud je Vaše matka držitelkou průkazu ZTP nebo ZTP/P tak můžete jejím jménem podat žádost o příspěvek. Žádost se podává na formuláři, který najdete na www.mpsv.cz. Pošlete jej doporučeným dopisem na Váš úřad práce.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.