Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zakoupení motorového vozidla

Autor David
Předmět Příspěvek na zakoupení motorového vozidla
Dotaz

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli jako osoba zdravotně znevýhodněná mám průkaz ZTP a popírám invalidní důchod 2 stupně 5700 na příspěvek na zakoupení motorového vozidla. Přišel jsem o práci tak mi žádná banka na nové nepujčí a moje staré auto bylo zničené v dusledku dopravní nehody a likvidátor určil vozidlo jako totální škodu. Jelikož se jedná o 18 let staré auto tak pojistné plnění bude podle něj do 20 000 kč a za to jiné auto nekoupím. Dá se požádat po případě i o nějakou bezúročnou pujčku?

 

Děkuji s pozdravem Odehnal

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Davide,

pokud mnáte potíže s chůzí, tak jako držitel průkazu ZTP si můžete požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Žádost na formuláři, který najdete na www.mpsv.cz, pošlete doporučeným dopisem na Váš ÚP.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.