Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na zakoupení motorového vozidla

Autor Jana
Předmět příspěvek na zakoupení motorového vozidla
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych de zeptat,jak je to s příspěvkem na zakoupení motorového vozidla,mám syna ze středně těžkou mentální retardací,3 stupen,prukazku ZTP/P.Chtěla bych vědět jestli máme na to nárok.Kamarádka si žádala a neuspěla a duvod byl,že musí byt težká mentální retardace.Děkuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

bohužel zákon zní nyní tak, že příspěvek na nákup motorového vozidla je možné poskytnout jen v případě, že se jedná o hlubokou mentální retardaci.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.