Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na vozidlo

Autor Luděk Krňávek
Předmět Příspěvek na vozidlo
Dotaz

Dobrý den,
Poprvé budu žádat o příspěvek jako plnoletá a pracující osoba, která žije ve společné domácnosti s rodiči ,ale jim hradím veškeré náklady na byt i stravu,... Slyšel jsem, že úřady v podobných případech, zkoumají celkovou finnační situci všech osob žijících ve společné domácnosti.
Obávám se, že i když od rodičů nic nedostávám"zadarmo", tak přesto díky jejch finanční situaci příspěvek nedostanu?Co tedy mohhu očekávat?
Děkuji
Luďek

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krňávku,

pokud splňujete nároky z hlediska zdravotního stavu, tak příspěvek na nákup motorového vozidla Vám bude přiznán. Jde spíše o výši příspěvku. Mimo příjmy společně posuzovaných osob se také zjišťuje majetkobvá situace společně posuzovaných osob. V současné době je v Poslanecké sněmovně projednávána novela zákona č. 329/2011 Sb. o poskytování dávek pro OZP.

Právě tento zákon upravuje příspěvek na nákup motorového vozidla.Zákon připravila NRZP ČR
a pokud zákon bude schválen, budou od 1. 1. 2018 příznivější podmínky pro přiznání příspěvku na nákup motorového vozidla. Současné podmínky jsou pro lidi majetnější velmi nevýhodné. Předpokládám, že podle současné právní úpravy byste obdržel příspěvek například kolem 50 000,- korun. Což od 1. 1. 2018 bude úplně jinak. Proto Vám doporučuji, pokud není potřeba auta akutní, abyste odložil svoji žádost až na rok 2018.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji