Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na pořízení motorového vozidla

Autor Petr Adamek
Předmět Příspěvek na pořízení motorového vozidla
Dotaz Dobrý den, chci se zeptat má možnosti příspěvku na pořízení motorového vozidla pro zrakově postižené. Úřad práce práce dle legislativy neposkytuje příspěvek na nákup vozidla pro osoby se zrakovým handicapem. Jsou nějaké jiné možnosti kde požádat? Dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Adámku,

u nevidomých není možné žádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Je to proto, že nevidomé osoby nemají problém s mobilitou. Pouze v případě, kdyby měla nevidomá osoba současně těžké postižení končetin, tak by se dalo uvažovat o žádosti o příspěvek.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.