Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na pořízení automobilu

Autor Milan Pešák
Předmět Příspěvek na pořízení automobilu
Dotaz

Dobrý den.

Na tyto Vaše stránky jsem natrefil náhodou, když jsem si hledal, jak to bude letos s příspěvky na benzín. A mimo jiné jsem objevil i 10-letou lhůtu na nákup auta. Trochu mne to udivilo, že se tato lhůta vztahuje i na příspěvky poskytnuté před 31. 12. 2011. Dostal jsem tento příspěvek před 2,5 lety. Už tehdy jsem na koupi dostal asi 70 tisíc a pořídil jsem si auto takové, které vyhovovalo mému postižení. Byly zde nutné určité úpravy v řízení a pod. Ale už dnes je mi jasné, že můj zhoršující stav bude mít za následek další nutné změny. Myslel jsem si, že to ještě nějak těch 2,5 roku překlepu a pak se pokusí znovu požádat. Mrzí mne, že teď to bude ještě dalších 7,5 roku. Dočetl jsem se, že je zde možnost vrátit adekvátní podíl a požádat znovu. Nebo vydržet a počkat na změnu, inicializovanou Ústavním soudem? Směl bych Vás proto požádat o Vaši radu?

S přáním vše nej do Nového roku MP.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pešáku,

doporučuji Vám posečkat, protože se zdá, že uspějeme s naší legislativní iniciativou v této věci.

Přeji také všechno dobré v letošním roce.

S pozdravem Václav Krása