Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na nákup vozidla

Autor ivana rullová
Předmět Příspěvek na nákup vozidla
Dotaz

dobrý den p.Kráso ,ani po 4 měsících nám MPSV neproplatilo auto které jsme si vybrali v bazaru ...včera auto prodali jinému zájemci .....takže si musíme zhánět nové auto a čekat pořád na peníze ....je to velmi sprosté od MPSV jak se stará o občany s postižením kdyby my měli platit něco jím tak by to chtěli hned ...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Rullová,

je možné, abyste na MPSV ČR podala žalobu, pokud Vám popisovanou situací vznikla nějaká škoda. Například, že musíte využívat taxi a podobně. Dále Vám doporučuji, abyste napsala stížnost panu ministrovi J. Drábkovi, Na Poříčním právu 1/376, 128 01 Praha 2. Opět jsme jednali o tomto problému, bohužel se zdá, že ministerstvo není schopno v této věci něco činit. prý vše záleží na ministerstvu financí.

S pozdravem Václav Krása