Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na nákup MV

Autor Jana
Předmět Příspěvek na nákup MV
Dotaz

Vážený pane Kráso, prosím o informaci ohledně příspěvku na nákup MV v následující situaci.  Mám syna, který je uznán ve druhém stupni závislosti, mobilitu má uznanou. Orientaci nezvládá, uznanou ji zatím však nemá, právě probíhá "odovlací" akt ohledně zamítnutí žádosti o zvýšení stupně závislosti. Dosud mě se synem vozil autem otec, kde bylo třeba, ale stalo se to, že auto se rozbilo a oprava by byla velmi nákladná, proto jsem se rozhodla, že bych zkusila zažádat o příspěvek na nákup MV. Je tu ale ptoblém ten, že bez auta být nemůžem, jelikož jezdíme často po doktorech a také do Motola 150km  a proto se musí shánět nové auto co nejdříve a mě teď zajímá, zda se dá přípsěvek na nákup MV čerpat i zpětně, v případě, že by byl synovi přiznán a doplatit  tím  třeba rozdíl mezi celkovou cenou a cenou, která bude uhrazena jako akontace, popř. část celkové ceny podle přiznané výše příspěvku samozřejmě.

 

Předem děkuji za odpověď a přeji klidný zbytek víkendu.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud je Váš syn nevidomý, tak bohužel nemůže požádat o příspěvek na nákup MV. Pokud má jiné zdravotní postižení tak je možné, že vůz bude koupen dříve než bude přiznán příspěvek. Příspěvek však nesmí být vyšší než cena auta. V takovém případě byste museli přebytek příspěvku vrátit.

S pozdravem Václav Krása