Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na nákup motorového vozidla

Autor Pavla Skruzna
Předmět Příspěvek na nákup motorového vozidla
Dotaz

Dobrý den Pane Krása, prosím o radu ohledně žádosti o příspěvek na motorové vozidlo pro mou dceru která má prukaz ZTP/P.Nově se stanový výše příspěvku podle příjmu společně posuzovaných osob.Jsem vdaná ale manžel snáma už delší dobu nežije a trvalé bydliště má jinde.Mohou po nás při žádosti chtít příjem po manželovi,ktery snámi není.Děkuji Skružná

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Skružná,

pokud Váš manžel má trvalé bydliště jinde, tak jeho příjem nemůže být započítáván do společně započítávaných příjmů. To znamená, že by měl být započítáván příjem Váš a Vaší dcery. Příspěvek na péči se do příjmů nepočítá.


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.