Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na MV.

Autor Radim Guziur
Předmět Příspěvek na MV.
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Chtěl bych si po 5-ti letech opět požádat o příspěvek na motorové vozidlo. Nevím však kdy tak mohu učinit, tedy které datum je rozhodující zda to kdy mi byl příspěvek schválen nebo datum zakoupení motorového vozidla. V roce 2008 mi tento příspěvek byl přiznán v září ale vozidlo jsem zakoupil až v prosinci. Děkuji za Váši odpověď a Váš čas. Radim Guziur.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Guziure,

rozhodující je datum rozhodnutí o přiznání příspěvku. To znamená, že v září byste mohl opět požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.