Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na motorové vozidlo

Autor Pivodová Veronika
Předmět příspěvek na motorové vozidlo
Dotaz Dobrý den.Prosím o radu. Mamince se zhoršuje zdrav.stav. Odchází nám starý auto a maminku potřebuji dopravovat autem. Jen se obávám zda na příspěvek o auto máme nárok. Maminka má vícečetné komprese obratlu-jsou snížena těla Th 11,12,L1,2,kyfotizace dolní Th páteře,zřetelně zužený meziobr.prostor L1/2,v této urovni v.s.zužení páteřního kanálu,spondylart.změny L4/5/S1 kyčelní klouby-vlevo dysplazie,hlavice opotřebovaná,kraniální luxace a těžká sekundární atroza IV st. vpravo krátky valgozní krček,koxartroza II st.vrozené jednostrané vykloubení kyčle. a navíc má obraz velmi těžkého utlaku karpál.tunelu. Vloni v srpnu jsme si žádaly o zvíšeni přísp.na péči z 2st.na 3st. a zamítli nám to.takže se bojím požádat i o příspěvek na auto. s pozdravem Veronika.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pivodová,

pokud Vaše maminka opravdu špatně chodí, nevyjde do schodů a nedojde například 50 - 100 metrů, a je držitelkou průkazu ZTP, tak se domnívám, že Vaše maminka může požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Důležité je, aby její ošetřující lékař důkladně popsal, že maminka prakticky nemůže chodit, doschodů vůbec a tudíž nermůže nastoupit do prostředků veřejné hromadné dopravy. Dále je důležité vypsat důvody, proč Vaše maminka potřebuje auto. Je to především návštěva lékařů, dále nákupy a podobně.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.