Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na motorové vozidlo

Autor Petra
Předmět Příspěvek na motorové vozidlo
Dotaz Dobrý den, má dcera trpí dyskineticko-ataktickou formou DMO. Často ji dopravuji, také pracuje v chráněných dílnách, kam ji musím pravidelně vozit. Chci se zeptat, jestli má tedy nárok na příspěvek na motorové vozidlo. Děkuji, Petra K.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

domnívám se, že Vaše dcera by měla mít nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla, ale nejsem posudkovým lékařem, takže nemohu to říci stoprocentně. Pokud však má Vaše dcera průkaz ZTP nebo ZTP/P, tak Vám doporučuji, abyste podala žádost na Úřad práce.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.