Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na motorové vozidlo

Autor Skálová
Předmět příspěvek na motorové vozidlo
Dotaz

Dobrý den, moje maminka je celkem krátce po úrazu (4měsíce), po oboustranné amputaci, ještě je v nemocnici, jezdíme za ní, při jedné cestě se nám stala menší nehoda, výsledkem je, že jsme bez auta. Nové auto bychom rádi koupili co nejdříve, samozřejmě ho bude maminka v budoucnu také využívat, jako spolujezdec. Předpokládám, že o příspěvek na něj žádat můžeme, ale je možné ho koupit teď a čerpat na něj příspěvek později nebo musíme počkat, až vše projde přes ÚP a bude rozhodnuto, že můžeme? Nebo jak postupovat? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Skálová,

auto lze v zásadě koupit, ale musí být napsané na Vaši maminku, a to jak faktura, tak na registru vozidel. Je to proto, že žadatelem o přípspěvek bude Vaše maminka a nikoliv Vy.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji