Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na motorové vozidlo

Autor Milli
Předmět příspěvek na motorové vozidlo
Dotaz dobrý den,synovec má autismus,epilepsii ,kataplexii a mentální retardaci a je problém ho kamkoliv dopravit mhd,žádost o příspěvek byla zamítnuta,ze nema ani jednu z vad v takovem stavu ze by prispevek potreboval ,a ze se bere jen jedna vada a ne ze se vsechny sčítají. on je ve svých 19letech na úrovni 2 2 leteho dítěte a pokud je někde v neznámém k prostředí, nekdy i primo pred barákem tak se složí na zem a nikdo s ním nehne (už take domů z města dopravila třeba párkrát i policie ,nebo pak někdo z přihlížejících zavolal sanitku kde ho po hodině pustili domu) jak prosím postupovat dále? dekuji za radu Nová M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nová,

doporučuji Vám, abyste se ihned odvolala. Na odvolání máte 15 dní. Odvolání se posílá prostřednictvím ÚP, který zamítl Vaši žádost, ale adresuje se na odbor odvolacích agend, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

Tvrzení, že se dopad diagnóz na mobilitu nesčítá nevychází z žádného zákona. Toto pravidlo platí pouze u invalidních důchodů, ale i tam je možné zvýšit procentní ztrátu pracovních schopností při více diagnózách o 10 %. Váš synovec by měl mít zároveň nárok na invalidní důchod pro invaliditu z mládí, pokud o nej ještě nebylo požádáno, tak tak urychleně učiňte.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji