Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na motor. vozidlo - odvolání

Autor Hana Hošťálková
Předmět příspěvek na motor. vozidlo - odvolání
Dotaz Vážený pane Kráso, pozorně jsem pročetla Vaše odpovědi postiženým lidem, kteří neúspěšně žádali o příspěvek na motor. vozidlo. Vesměs nabádáte k podání odvolání, které ale trvá dlouhou dobu. 5.3.jsem Vám psala o tom, že si myslím, že je zákon nedokonalý a nemyslí na parkinsoniky. Myslíte si prosím, že by mělo cenu se odvolat, nebo raději po čase, třeba za půl roku podat novou žádost, jak mi radila referentka na ÚP? Myslím si, že kdyby posuzoval neurolog, parkinsonikům by příspěvek přiznal. Děkuji, že pomáháte lidem. Hana Hoštálková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hošťálková,

možná by bylo lepší po půl roce podat novou žádost a bylo by dobré, aby ji neposuzoval stejný posudkový lékař, jako Vaši předchozí žádost. U žádosti by muselo být uvedeno, že došlo ke zhoršení zdravotního stavu a lékař by to měl ve své lékařské zprávě nějakým způsobem dokumentovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.