Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na automobil

Autor Šimková
Předmět Příspěvek na automobil
Dotaz Dobrý den pane Krása , předem děkuji za všechny rady a také pomoc,kterou tu poskytujete všem životem těžce zkoušeným. Po roce plném vyčerpání a tahanic s úřady o správnou lék.definici k přiznání příspěvku, manželovi posudk. lékař přiznal nárok na Příspěvek na zvl. pomůcku- automobil. (Psala jsem Vám o radu 23.1.2015 http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/prispevek-na-nakup-motoroveho-vozidla/prispevek-na-zakoupeni-motvzidla-15618.html ) Bylo u nás provedeno sociální šetření, manžel, já i syn který s námi žije jsme doložili příjmy a úřednice chtěla po manželovi i po mně vyplněné Prohlášení o celkových sociálních a majetkových poměrech. Také chtěla výpis z katastru nemovitostí. Nevím jestli je to běžné , ale pracovnice ÚP se chovala velmi neprofesionálně a vůči manželově diagnóze, velmi netaktně( dokonce ho rozplakala) také nám řekla, že bychom měli být vděční ,když nám něco dají že to není povinnost.Měla prosím pravdu ? Nikdy jsme o nic nežádali a nevíme na co má úřednice nárok a kdy je to jen její osobní iniciativa. Máme s místním ÚP špatné zkušenosti, průkaz ZTP/P máme až po odvolání ( dostal TP ). Bohužel je to v kompetenci stejné úřednice. Pane Krása ,jaké doklady je opravdu nutné přiložit k žádosti ? Mrzí mě,že se najdou lidé kteří k nemocným a navíc hendikepovaným jsou tak netaktní. Pane Krása ,manžel až do své nemoci celý život pracoval,mimo jiné také přes 15 let u Policie a nebýt pomoci rodiny a přátel byla by naše situace nezvladatelná. Děkuji předem za odpověď. S úctou Šimková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šimková,

především Vám doporučuji, abyste podala stížnost na GŘ Úřadu práce na onu pracovnici. Problém je v tom, že zákon uvádí, že při přiznání příspěvku na nákup motorového vozidla se přihlíží k sociální a majetkové situaci žadatele. Tato formulace je velmi nešťastná, NRZP ČR už ji chtěla změnit, ale doposud se to nepodařilo.

Vážená paní Šimková, byl bych rád, kdybyste souhlasila s tím, že Váš případ bychom použili jako příklad špatného postupu státu vůči osobánm se zdravotním postižením. K tomu bych však potřeboval na Vás pojení, a to jak telefon tak mail. Pokud s tím budete souhlasit, ozvěte se mi na adresu v.krasa@nrzp.cz.

Pokud jde o výpis z katastru nemovitostí, myslím, že ÚP je schopen si ho zajistit sám. Takže bych jim ho nedával. je to zpoplatněná služba a ÚP má určitě přístup k těmto dokladům.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji