Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na automobil - rozvod

Autor Pavel Motyčka
Předmět Příspěvek na automobil - rozvod
Dotaz Dobrý den. Obracím se na Vás se zřejmě komplikovanějším dotazem. Bohužel právě absolvuji rozvodové řízení a zároveň žádám o příspěvek na zakoupení automobilu. S manželkou není dohoda o vypořádání možná. Otázka tedy zní, může být zahrnut příspěvek na zakoupení automobilu (případně již zakoupený automobil) zahrnut do společného jmění manželů (SJM)? Neboť pokud ano má manželka právo na "polovinu" tohoto příspěvku, případně ekvivalentní cenu zakoupeného automobilu. Děkuji, Pavel Motyčka.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Motyčko,

pokud Vám byl přiznán příspěvek na nákup motorového vozidla, tak tento příspěvek, a tudíž ani zakoupené motorové vozidlo, není předmětem majetku při rozvodovém řízení. Předmětem majetku v rozvodovém řízení může být pouze částka, kterou jste při nákupu vložili nad stanovený příspěvek. Pokud jste automobil koupili pouze z příspěvku, tak je Váš, protože Vy jste osobou se zdravotním postižením a je to pro Vás kompenzační pomůcka.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.