Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na automobil - dva ZTP/P v rodině

Autor Michal Wandl
Předmět Příspěvek na automobil - dva ZTP/P v rodině
Dotaz Vážený pane Kráso, pečuji doma o rodiče, oba ZTP/P, máma PnP IV.stupně, táta III., zažádáno o IV. Má smysl žádat o příspěvek na zvláštní pomůcku - automobil pro oba? Lze za dva příspěvky koupit jeden automobil? Na ÚP mi nejsou schopni poradit, slečna co nás má na starosti tvrdí "asi ano", já se domnívám, že ze zákona nelze. Údajně, když nejde o dítě, mám počítat tak se 150-175tis. Což mi nepomůže. Pokud bych mohl použít třeba 100 + 100 už je šance. Děkuji a zústávám v úctě Michal Wandl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Wandle,

je to tak, že každý z obou rodičů může požádat o příspěvek na nákup motorového vozidla. Předpokládám, že bydlí ve společné domácnosti, a tudíž mohou koupit z obou příspěvků jeden automobil. Každý z nich může obdržet až 200 000,- korun, což ale nepředpokládám.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.