Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto pro ZTP/P

Autor Jakub
Předmět Příspěvek na auto pro ZTP/P
Dotaz Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně příspěvku na osobní automobil pro invalidy. Můj otec je držitelem průkazu ZTP/P a je na vozíku. Chtěli bychom do budoucna koupit starší automobil, možná kombi, možná nějaké SUV. Můj dotaz zní, kolik bychom mohli jako příspěvek dostat a podle jakých kritérií se posuzuje, kdo ho dostane a kdo ne? Je možné, že v příštích létech bude tato částka nižší? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jakube,

příspěvek je možné obdržet až do výše 200 000,- korun, ale záleží na ÚP jakou výši poskytne. Kritéria jsou samozřejmě zdravotní stav, životní aktivity, studium, práce, kulturní zájmy a podobě a potom se také přihlíží k majetkovým poměrům žádající osoby a společně posuzovaných osob, to je těch osob, které s ním žijí ve společné domácnosti. Formulář žádosti najdete na www,mpsv.cz. Jsou tam různé kolonky, které žádají detailní informace o majetku. Doporučuji rovnou napsat, že nic nemáte, protože je to drzost zjišťovat TAKOVÉ VĚCI. POKUD JDE O PENÍZE, TAK DOPORUČUJI OPĚT, ŽE MÁTE PENÍZE POUZE NA NÁKUP AUTA. Když chce úřad nesmyslné údaje, má je mít.

S pozdravem Václav Krása