Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispevek na auto pro dite

Autor Kalikova Zuzana
Předmět prispevek na auto pro dite
Dotaz Dobry den, Pred vanoci jsme zadali o prispevek na auto pro naseho sestileteho syna. Na uradu prace v Praze 10 nam rekli, ze je jim jedno, kdo bude zapsany jako majitel vozidla. Je to spravne? Jiz nemusi byt vlastnik vozidla postizene dite? A tudiz jiz nemusime zadat soud ?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kaliková,

právní úprava se nezměnila, takže Vám nepochybně někdo na ÚP Praha 10 poradil, kdo není zcela orientován. Zákon jasně stanoví, že příjemcem příspěvku je osoba se ZP, to znamená Váš syn, a tudíž, ten musí být také zapsán jako majitel auta a jeden z rodičů jako provozovatel auta. Tudíž musíte požádat soud o souhlas s vložením hodnoty auta do majetku Vašeho syna. Pokud byste to neudělali, auto by Vám nezaregistrovali na registru vozidel.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji