Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto a autista

Autor Slabochova jirina
Předmět Příspěvek na auto a autista
Dotaz Dobrý den . Mám osmiletého syna s pas a další dg jako adhd, zcela frustni pareza atd. Podali jsme žádost o auto jelikož syn dojíždí do školy a dvakrát týdně z Kladna do Berouna na rehabilitace. Pokud bych zůstala bez vozu znamenalo by to konec rehabilitace protože by musel dvakrát týdně zcela chybět ve škole kvůli velmi špatnému spojení. V kladně rehabilitace pro děti není a Motol měl stop stav. Takže Beroun jediná možnost. Rehabilitace bude ještě na pár let. V kladně posudkari žádost zamítli takže je na řadě 16.6 odvolání. Slyšela jsem že existuje nějaký metodicky pokyn který umožňuje přiznání příspěvku i u autisty ovšem nemůžu ho dohledat. Mohl by jste mi poradit argumenty které mám kromě zpráv nachytat?? Chci zajistit synovi co nejlepší podmínky ale zatím kdykoliv přijde pokrok dostaneme trest že strany úřadů. Moc děkuji za jakoukoli radu. S pozdravení Slabochova Jirina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Slabochová,

obávám se, že ve Vašem případě není skutečně nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla a žádný metodický pokyn nemůže jít nad rámec zákona. Nemohu Vám více poradit.

S pozdravem Václav Krása