Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto.

Autor Blažena Pluhařová
Předmět Příspěvek na auto.
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,můj syn je rozvedený a má v péči těžce postiženou dceru a exmanželka má v péči zdravého syna.Můj syn žádal a obdržel příspěvek na auto 100tis.plus vrácené DPH 40tis.Nyní exmanželka žádá od něj vyplacení poloviny příspěvku a DPH na  toto zakoupené auto.Má na to nárok?Děkuji za odpověď.Pluhařová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pluhařová,

bývalá manželka nemá v žádném případě nárok na podíl na této částce, protože auto by mělo být napsáno na dceru a manžel by měl být provozovatel.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.