Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prispevek na auto

Autor lada
Předmět prispevek na auto
Dotaz

dobry den pane kraso vloni jsem zrusil auto bylo to socialni urad jeste podepsal jsem to jeste prosinci odepsani auta chtel jsem ten rozdil zaplatit a oni my rekli ze mam pockat ze jse ozvou tak jsem jse tam do dubna chodil ptat tam my rekli ze nic nevi tetko prisel papir od celni spravy z datumem splatnosti 02.01.12 tet je cervenec  sel jsem dubnu do isolvence tak ze jse tam mohli prihlasit nikdo nic tet uz by podle zakona nemneli narok na to zaprvi to poslali 6 mesicu  po splatnosti kdyz to schodime ma narok na pomucky dale a za deset let na auto kdyz je to pod uradem prace tetko co ja vcim tak na urad prace jse to nedostalo vubec bylo to na socialnim pak to dostal pravnik pak celni urad  mam postizeni ztp/p dekuju za odpoved lada

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Láďo,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

S pozdravem Václav Krása

Vážený paní,

 

omlouvám se za odpověď až dnes, ale  byla jsem na dovolené. V rámci odpovědi na váš dotaz sděluji, že postup sociálního úřadu obce správný nebyl, neboť skutečně se mohlo vozidlo doplatit v roce 2011 aby tak vznikl nárok na novou žádost. Vzhledem k tomu, že jste si zřejmě netrvala na písemném vyrozumění o zamítnutí, nemáte se čeho chytit a stejně by se nedalo nyní co dělat, neboť odvolací lhůta uplynula. Ještě však i mimo lhůtu máte právo věc jako stížnost na činnost správního orgánu zaslat na Krajský úřad, případně na MPSV ČR. S popsáním celé situace a žádostí o  podání zprávy  o výsledku šetření.

Asi by bylo vhodné, abyste se mi ozvala, nebo sdělila svoje telefonní číslo a já vám zavolám. Vaše žádost není konkrétní a abych mohla kompetentně odpovědět,potřebuji více informací.

Podotýkám, že v době od 27. 8. do 3. 9. nebudu přítomna.

 

Zatím tedy tolik a jsem s pozdravem.

 

 

 

JUDr. Věra Dreslerová

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory NRZP ČR

tel.: 266 753 422

e-mail: dreslerova@nrzp.cz

www.nrzp.cz/poradna

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR

Partyzánská 7, 170 00 Praha 7