Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor eva
Předmět příspěvek na auto
Dotaz

Pane Krása, zdravím, včera sem byla na  úřadě se zeptat, jak se nyní podle nových pravidel žádá o příspěvek na auto..., já mám na holku auto s tímto příspěvkem a končí mi 5letá doba v prosinci a paní úřednice mi řekla, že se při žádosti příspěvku an auto posuzuje majetková situace žadatele, jestli nemá nějaké spoření třeba stavební a tak, a pak se ještě ohodnotí cena prodávaného auta(jeho zůstatková hodnota ) a k tomu se připočítá prý 5 000,- k tomu !!! Zdá se mi to neuvěřitelné....V tom případě by na příspěvek an auto málokdo dosáhl....Je postup úřednice správnýa zákonný, podle platé výhlášky? Dík za odpověď. Eva.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

skutečně se při žádostech o příspěvek na nákup motorového vozidla zkoumá finanční situace žadatele a společně posuzovaných osob. neznamená to však, že nemůžete mít žádný majetek. O tom, že by se zkoumala cena prodávaného auta je nesmysl, protože můžete auto převést bezúplatně na jinou osobu a už vůbec není pravda, že se k ceně auta připočítává 5000,- korun. Doporučuji Vám podat žádost doporučeným dopisem nebo na podatelně úřadu s potvrzením převzetí žádosti.

S pozdravem Václav Krása