Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor Lenka
Předmět příspěvek na auto
Dotaz Dobrý den, pro upřesnění dotazu uvádím, že dcera má Aspergerův syndrom, a lehkou mentální retardaci. Děkuji S pozdravem Lenka D. Autor Lenka Předmět ZTP/P Dotaz Dobrý den, mám dotaz ohledně příspěvku na koupi motorového vozidla. Naši dceři byl nyní přiznán 3.stupeň PnP do 18-ti let. Kromě mobility a stravování ji byly uznány všechny body. Jaká je šance na přiznání dávky na KMV, a jak se tato dávka posuzuje, vychází se z posudku k PnP? Děkuji předem za Vaši odpověď S pozdravem L.D. Odpověd na dotaz: Vážená paní, záleží mnoho na druhu postižení Vaší dcery. Pokud je to postižení, které snižuje schopnost pohybu nebo orientace, tak se domnívám, že je velká šance uspět s žádostí o příspěvek na nákup motorového vozidla. Dávka se posuzuje především s ohledem na způsob dopravy. To znamená, že není hodnocena pouze podle posudku na PnP. S pozdravem Václav Krása

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

obávám se, že v tomto případě příspěvek na nákup motorového vozidla nemusíte obdržet.

S pozdravem Václav Krása