Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto

Autor Zábranská
Předmět Příspěvek na auto
Dotaz

Vážený pane Krása,

dovoluji si Vás prosit o radu.

Opatruji  víc jak 5 roků 86ti letou manželovu maminku.pobírá lV.stupeň bezmohoucnosti.Chodí o dvou fr. holích,ale bez mé pomoci se sama nepohybuje.Máme starší auto,kterým ji vozím na kontroly k lékařům.Chci se Vás zeptat,jestli má také nárok na ten příspěvek 100tis. na auto.Jak by to bylo v případě,že by ho dostala a nedejbože zemřela.Děkuji

Přeji pěkný den Zábranská

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zábranská,

u příspěvku na nákup motorového vozidla je možné obdržet příspěvek až 200 000 Kč. Při úmrtí osoby, která příspěvek obdržela se nic nevrací. Ovšem, pokud podáte žádost, bude úřad zkoumat jak často je osoba dopravována.

S pozdravem Václav Krása