Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto

Autor Martin Kadlec
Předmět Příspěvek na auto
Dotaz DOBRÝ DEN POTŘEBOVAL BYCH PORADIT V ČERVNU JSEM DOSTAL PŘÍSPĚVEK NA AUTO 200 000 KČ AUTO JSEM KOUPIL A V KUPNÍ SMLOUVĚ MÁM VĚTU-KUPNÍ CENU KUPUJICÍ ZAPLATÍ:V HOTOVOSTI PŘI PODPISU TÉTO SMLOUVY UŘAD PRÁCE MI VOLÁ ŽE MUSÍM DODAT DOKLAD O ZAPLACENÍ AUTA JINAK BUDOU VYMÁHAT PENÍZE ZPĚT. MĚ ZAJÍMA JESTLI MUSÍM MÍT DALŠÍ DOKLAD O ZAPLACENÍ KDYŽ VE SMLOUVĚ JE UVEDENO ŽE AUTO JE ZAPLACENO PŘI PODPISU SMLOUVY. DĚKUJI ZA RADU. S POZDRAVEM KADLEC MARTIN

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kadleci,

musíte předložit fakturu, kde bude uvedeno vše o vozidle, které kupujete a dále doklad - kopie výpisu z účtu, že faktura byla zaplacena. Až fakturu zaplatíte, můžete ještě požádat FÚ o vrácení DPH, a to až do výše 100 000,- Kč, pokud se jedná o nové vozidlo.

S pozdravem Václav Krása