Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na auto

Autor Dreiseitlová Danuše
Předmět příspěvek na auto
Dotaz

Vážený pane Kráso,prosím Vás o radu-o příspěvku na auto,jak to vlastně je a jestli mám na  něj nějaký nárok?Když jsem se o příspěvek na auto(znám cikánku,která jej využívá)zeptala ,asi před 10lety u nás v Hranicích na Moravě na pracovním úřadě-skoro se mi vysmáli,že nedávají ani příspěvky na invalidní vozíky....?Já jsem od 34let byla na invalidním (plném)důchodě-jsem po 3operacích páteře ,ale nejhorší je ochrnutá noha.Proto chodím s čtyřkolovým chodítkem a páteř v mých 64letech už mě moc neudrží a tak si na chodítko sednu.Auto řídím už od 29let.Právě před těmi  10lety jsem zdědila nějaké peníze po otci a koupili jsme si s manželem starší auto(manžel je také invalida),ale toto už nám dosloužilo a nevím,jestli bych na prac.ú.uspěla?My to auto máme,jako invalida -inv.vozík.Bez něj se k lékařům,ani do obchodu nedostanu.Oba máme invalidní průkazky ZTP. Budu čekat na Vaši odpověď.                                                                                              S pozdravem  Dreiseitlová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dreiseitlová,

pokud chodíte pouze o chodítku, tak samozřejmě máte nárok na příspěvek na nákup motorového vozidla. Důležité je, aby Váš ošetřující lékař uvedl do zdravotnické zprávy, že máte ochrnuté dolní končetiny, nermůžete chodit do schodů a neujdete o chodítku dále než nějakých dvacet metrů.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása