Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na auto

Autor František Svatoň
Předmět Příspěvek na auto
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

jsem ZTP a pobírám invalidní důchod 3.stupně. Minulý rok jsem žádal o příspěvek na koupi auta a ten mi byl zamítvut s odůvodněním,že se nespadám do žádného z bodů.Přitom před asi 9ti roky mi příspěvek byl přiznán.Prosím Vás co se změnilo,že teď nárok na příspěvek nemám ? A je nějaká šance příspěvek získat. Můj zdrav. stav - byl jsem celkově ochrnutý a momentálně jsem částěčně ochrnutý na levou polovinu těla.

Předem děkuji za opověď .

S pozdravem

F. Svatoň

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svatoni,

dnes je zcela nová legislativa ve věci všech příspěvků. Nově je upravuje zákon č. 329/2011 Sb., o dávkách pro osoby se zdravotním postižením. Konkrétní druhy postižení pro příspěvek na nákup motorového vozidla upravuje příloha č. 1. zákona. Základním předpokladem přiznání příspěvku je neschopnost delší chůze, nemožnost chodit po schodech a hlavně nemožnost používat veřejnou hromadnou dopravu. Je chyba, že jste se tehdy neodvolal. Doporučuji Vám podat novou žádost s tím, že Vám ošetřující lékař do zdravotní zprávy uvede některé skutečnosti z přílohy č. 1. k zákonu a dále musíte argumentovat tím co jsem Vám napsal. Pokud Vám bude žádost zamítnuta, máte 15 dní na odvolání a potom případně ještě správní žalobu.  

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.